Wydawca treści Wydawca treści

Cennik pułapek i dyspenserów feromonowych

cennik dyspenserów feromonowych i pułapek znajduje się w zakładce - materiały do pobrania

 

 

 

 

INFORMACJE:
tel.:         74 8110 415, wew. 690, *690
e-mail:  
zulbystrzyca@wroclaw.lasy.gov.pl

 

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

fotowoltaika - oferta instalacji PV

fotowoltaika - oferta instalacji PV

Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej oferuje kompleksowe wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla jednostek PGL LP i nie tylko. Obsługujemy inwestycje zajmując się wszystkimi etapami przedsięwzięcia, od projektu poprzez dostawę elementów, montaż aż po  obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Dajemy pewność, że zainstalowane urządzenia będą pracowały wydajnie i bezpiecznie przez długie lata.

Rozliczenia z operatorem sieci energetycznej odbywają się na zasadzie PROSUMENT-a czyli w sieci energetycznej magazynowane są nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej. Później można je odebrać płacąc jedynie 20 lub 30% ceny.   

  • Przygotowujemy projekt wraz z pełną dokumentację techniczną.
  • Oferujemy tylko komponenty z bieżącego roku produkcji uznanych producentów.
  • Zapewniamy 12-15 lat gwarancji na moduły i 5-15 lat na falowniki.
  • Wykonujemy montaż i uruchomiamy instalacje fotowoltaiczne.
  • Nie szukamy najtańszych rozwiązań.
  • Przygotowujemy dokumentację w celu zgłoszenia do zakładu energetycznego.

Trzeba pamiętać:

Inwestycja zwróci się bardzo szybko

W zależności od powierzchni dachu, współczynnika autokonsumpcji oraz tempa wzrostu cen za energie elektryczną  inwestycja zwróci się w ciągu 5 - 8 lat a przez kolejne lata (przewidywany czas pracy to co najmniej 30 lat) to już czysty zysk. System jest skonstruowany tak, że w okresie wiosna-lato-jesień wyprodukowane nadwyżki prądu magazynowane w sieci energetycznej. Później można tą energię odzyskać w okresach o mniejszej produkcji zapewniając całkowite zbilansowanie energetyczne i uniezależnienie się od podwyżek cen za energie elektryczną i przesył.

Systemy PV są w pełni bezpieczne i niezawodne

Stosujemy sprawdzone systemy zabezpieczeń oraz komunikacji z siecią pozwalającą zdalnie kontrolować stan pracy, bieżącą produkcję oraz wykonywać podsumowanie uzysków dziennych, miesięcznych i rocznych. Instalacja jest bezobsługowa z gwarancją uzysku na poziomie powyżej 80% sprawności przez co najmniej 25 lat.

Naszą realizacją jest instalacja fotowoltaiczna w Nadleśnictwie Lubin o mocy 30,5 kWp z nowoczesnymi panelami Q.CELLS w wersji DUO o wysokiej sprawności, zamontowanymi na bezinwazyjnym systemie montażowym, oraz niezawodnymi falownikami FRONIUS.

 

Korzyści finansowe poprzez obniżenie rachunków za energię elektryczną to około 17 tys. zł rocznie liczone po obecnych cenach energii a przy ich wzroście będą odpowiednio  większe.

Przykładowe korzyści finansowe wynikające z użytkowania instalacji fotowoltaicznej przy dzisiejszych cenach za energię i dystrybucję przy maksymalnej autokonsumpcji  i programu PROSUMENT:

Moc instalacji

Oszczędności za 1 rok

Oszczędności 5 latach

Oszczędności po 20 latach

 6kWp leśniczówka

4 200 zł

21 000 zł

84 000 zł

20kWp biurowiec

14 000 zł

70 000 zł

280 000 zł

50kWp maximum

35 000 zł

175 000 zł

700 000 zł

J

Inną realizacją jest instalacja na budynku kancelarii leśnictwa w miejscowości Wyszki o mocy 6.5 kW zbudowana na panelach typu HALF CUT RISEN z falownikiem FRONIUS.

Roczna oszczędność  z tytułu zmniejszenia rachunków za energię elektryczną to nawet ok. 4 500 zł co wystarcza na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną również do całorocznego ogrzewania budynku prądem.

Systemy fotowoltaiczne nie są już takie drogie, jak jeszcze kilka lat temu. Dodatkowo ich wysoka żywotność, wieloletnia gwarancja i wysoka  sprawność po jej upływie sprawiają iż panele fotowoltaiczne bez wątpienia są doskonałą inwestycją, która zwróci się szybciej niż można by się tego spodziewać.

Pamiętajmy iż produkując odnawialną energię chronimy środowisko redukując emisję  dwutlenku węgla (CO2), metanu (CH4), podtlenku azotu (N2O) oraz pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10.